طراحی صدا با سینتیسایزر

طرای صدا با سینتی سایزر (به انگلیسی: Synth Programming) دانشی است که به واسطه آن می توان با قسمت های مختلف یک سینتی سایزر سخت افزاری یا نرم افزاری و عملکرد هر بخش به طور دقیق آشنا شد و با تنظیم  پارامترهای آنها به صدای مورد نظر دست یافت.

پیشرفت روز افزون تکنولوژی هر روز بیشتر از دیروز زندگی بشر را  تحت تاثیر خود قرار می دهد. موسیقی نیز از این امر مستثنی نبوده و هر چند وقت یک بار شاهد تغییراتی در نحوه تولید و اجرای آن هستیم. از سخت افزارهای الکترونیکی گرفته تا نرم افزارهای تولید موسیقی همه و همه روز به روز درحال توسعه و پیشرفت هستند. همگام با پیشرفت تکنولوژی در موسیقی شاهد افزایش افراد علاقمند به این هنر میباشیم، چرا که با وجود کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت و حتی گوشیهای موبایل دسترسی افراد به نرم افزارهای تولید و اجرای موسیقی بسیار راحت تر از گذشته میسر است. یکی از سبک های موسیقی که امروز طرفداران میلیونی در سطح جهان دارد موسیقی الکترونیک می باشد. موسیقی الکترونیک خالص به موسیقی گفته می شود که در تهیه آن صرفا از دستگاه های الکترونیکی استفاده شود. یعنی صداهایی که منجر به تولید این سبک از موسیقی می شوند توسط دستگاهی به نام سینتی سایزر تولید می شوند و سازهای اکوستیکی جایگاهی در تولید موسیقی الکترونیک خالص ندارند. در گذشته سینتی سایزرها به صورت سخت افزاری و آنالوگ ، در مدل های مختلف و با عملکردهای متفاوتی تولید و با قیمتهای تقریبا بالا در اختیار تولید کنندگان این سبک موسیقی قرار می گرفتند. امروزه نیز این سینتی سایزرها تولید می شوند. با پیشرفت تکنولوژی سینتی سایزرهای دیجیتال متولد شدند که قابلیتهای بیشتری نسبت به نمونه های آنالوگ داشتند و همچنان بسیار سبک تر و قابل حمل بودند. با پیشرفت علوم کامپیوتر سینتی سایزرهای دیجیتال جای خود را در دنیای نرم افزار ها باز کردند و هر روز شاهد پیشرفتهای بسیاری در آنها هستیم.
به طوری که امروزه برخی از سینتی سایزرهای نرم افزاری دارای کیفیت و کاربری بیشتری نسبت به نمونه های سخت افزاری آن می باشند.

همین امر باعث شده تا تولید کنندگان موسیقی الکترونیک بیشتر به استفاده از این نوع سینتی سایزرها روی آورند. از مزایای آنها می توان به قیمت پایین تر در اغلب موارد (حتی وجود سینتی سایزرهای نرم افزاری رایگان قابل دانلود)، دسترسی سریع و قابل حمل بودن حتی در گوشی موبایل، ذخیره سازی صداهای تولید شده و به اشتراک گذاری فایل تنظیمات با دیگر افراد از طریق اینترنت و … اشاره کرد.

اما پیشرفت در این صنعت موجب شده است تا تولیدکنندگان موسیقی الکترونیک به جهت امکان ذخیره سازی صداهای تولید شده کم کم هنر و علم طراحی صدا را  به فراموشی بسپارند. به نوعی به دلیل امکان خرید و در مواردی دانلود غیرقانونی صداهای از پیش ساخته شده برای سینتی سایزر نرم افزاری خود در هنر طراحی صدا توسط سینتی سایزرها تنبل شوند. لذا به جهت عدم توانایی در طراحی صدا هر چند وقت یکبار مجبور به پرداخت هزینه برای خرید صداهای مورد نظر می باشند.

درنهایت تولیدکنندگان حرفه ای موسیقی الکترونیک با شرکت در دوره ی آموزش طراحی صدا توسط سینتی سایزر و تمرین مدام، مهارت لازم جهت طراحی صدا با انواع سینتی سایزرهای نرم افزاری و سخت افزاری دیجیتال و آنالوگ را کسب می کنند و علاوه بر کاهش هزینه در تولیدات خود از صداهای منحصر به فرد و با کیفیت تولید خود بهره مند می شوند.

شرح دوره آموزش طراحی صدا با سینتیسایزر:
  • نوع آموزش: فشرده – تضمینی
  • نحوه برگزاری : خصوصی (تک نفره)
  • محل برگزاری : شمال شرق تهران (منطقه ۴)
  • طول دوره : ۸ هفته
  • تعداد جلسات در هفته: ۱ جلسه
  • مدت هر جلسه: ۹۰ دقیقه
  • هزینه دوره :  ۴٫۵ میلیون تومان
  • نحوه ی پرداخت: اقساطی(دو قسط مساوی، نصف موقع ثبت نام و نصف با فاصله یکماه)

 جهت ثبت نام با شماره ی ۰۹۱۲۱۳۳۴۸۰۷ – سعید روشنی تماس حاصل فرمایید.