سنیتیسایزر Massive X

آرتیست های قدیمی تر موسیقی الکترونیک، سیسنتیسایزر قدرتمند نرم افزاری Massive را به خوبی می شناسند. Massive یک پلاگین سینتیسایزر تجاری نرم افزاری است که توسط Native Instruments برای تولید صداهای الکترونیک حرفه ای ساخته شده است. این پلاگین از چندین اسیلیتور Wavetable برای خلق صداهای منحصر به فرد، حجیم و قدرتمند الکترونیکی استفاده می کند. این نرم افزار را می توان به عنوان یک پلاگین VST در یک ایستگاه کاری صوتی دیجیتال (DAW) یا به عنوان یک برنامه مستقل استفاده کرد. مسیو نخستین بار در سال 2007 میلادی منتشر شد و محبوبیت گسترده ای در زمینه موسیقی الکترونیکی به دست آورد و هم اکنون نیز یکی از محبوب ترین پلاگین های سینتیسایزر برای تولید EDM است. به راستی که نام Massive به معنی عظیم و حجیم شایسته این پلاگین محبوب است.

Masiive

مدتی پیش کمپانی محبوب Native Instruments در ماه سپتامبر سال 2018 خبر از ساختMassive X  و عرضه آن در ماه فوریه داد که به گفته این شرکت به جهت پیچیدگی برنامه نویسی و تولید، زمان ارائه آن به ماه ژوئن موکول شد. به گفته این شرکت با عرضه شدن این سینتیسایزر قدرتمند در ماه ژوئن، کاربرها پس از استفاده از آن به ارزش داشتن کمی صبر بیشتر در مقابل ارزش این سینت پی خواهند برد!

Massive X

اگر شما کاربر KOMPLETE 12 می باشید می توانید به طور رایگان توسط Native Access مسیو ایکس را دانلود و روی سیستم خود نصب نمایید.

Massive X از دو اسیلیتور Wavetable (به همراه دو فیز مدلاتور) به عنوان ژنراتور اصلی صدا بهره می برد که قابلیت اضافه کردن سه اسیلیتور دیگر را نیز دارد.

Massive X Oscillators

 بخش روتینگ جدید، روتینگ صوتی ماتریکس با قابلیت پَچ، یک باس فیدبک جدید، باس مدولاسیون فیلتر سرعت صوتی، استفاده از تعدیل کننده ها به عنوان منابع صوتی و … را ارائه می دهد.

Massive X routing section

با استفاده از یک AMP ENV یه همراه هشت مدلاتور قابل تنظیم می توان به یک کامپلکس مدلاتور داینامیکی دست یافت.

Massive X complex dynamic modulation

اتومیشن ماجولیشن سکوئنسر قدرتمند این سینت از بخش های قابل توجه می باشد.

Massive X sequencers

از قابلیت های دیگر این سینت میتوان به وجود کنترلر شخصی با شانزده مایکرو آزاد قابل تعویض برای پیچ بِند، مُد ویل و افترتاچ برای مجموعا نوزده کنترل سفارشی اشاره کرد.

Massive X Controllers

بی صبرانه منتظر ارائه این سینتیسایزر قدرتمند هستیم تا پس از استفاده کامل، به بررسی دقیق و تخصصی آن بپردازیم.

نویسنده:سعید روشنی
فناوری مهندسی صدا (AET)