Beyerdynamic

beyerdynamic

کمپانی مشهور Beyerdynamic در سال 1924 میلادی در برلین آلمان توسط Eugen Beyer  با عنوان Elektrotechnische Fabrik Eugen Beyer پایه گذاری شد. یکی از قدیمی ترین کمپانی های تولید محصولات صوتی حرفه ای با کیفیت در دنیا و از رقبای اصلی کمپانی Shure امریکا که در همان سالها (1925 میلادی) در شیکاگو شکل گرفت. در سالهای 1920 میلادی Eugen Beyer معتقد بود که سینما یک فرصت جدید در رسانه های ارتباطی است.

Eugen_Beyer

Eugen Beyer

از اولین تولیدات وی در سال 1924 بلندگو هایی (Loudspeakers) برای فیلم بود. پس از آن DT 48 اولین هدفون داینامیک استریو Beyer بود که در سال 1937 میلادی ساخته شد و پدر همه هدفون های تولید شرکت Beyerdynamic  است.  DT 48 یکی از طولانی ترین تولیدات لوازم الکترونیکی موجود در جهان می باشد که تا سال 2013 بدون  تغییر تولید می شد. همچنین نخستین میکروفون داینامیک حرفه ای استودیویی این کمپانی با نام  M 19 در سال 1939 تولید شد.

1937_DT48

DT 48 – 1937

1939_Datenblatt_M19

M19-1939

در آن زمان جنگ جهانی دوم منجر به توقف فعالیت Beyer شد. پس از جنگ، Beyer در سال 1948 مجدد فعالیتش را در شهر Heilbronn آلمان از سر گرفت. DT 49  نیز یکی دیگر از هدفون هایی بود که در سال 1953 توسط کمپانی بیرداینامیک تولید شد و از همان آغاز تولید و عرضه با استقبال زیادی روبرو شد و به متداول ترین و محبوبترین هدفون مورد استفاده در رکورد بارها بدل شد. موسس کمپانی بیر داینامیک (Eugen Beyer) در سال 1959 از دنیا رفت و پسرش Fred Beyer جانشین وی شد. (این کمپانی همچنان یک شرکت خانوادگی است.) بتدریج این شرکت به صورت حرفه ای وارد بازارهای جهانی شد و امروزه  پس از گذشت بیش از 90 سال محصولاتش در 100 کشور جهان قابل تهیه و دارای خدمات پس از فروش در همان منطقه می باشد. اما همچنان محصولات Beyerdynamic فقط در Heilbronn آلمان تولید می شود.

beterdynamic-company

هم اکنون این شرکت با گردش مالی بالغ بر 50 میلیون یورو در سال در تولید طیف وسیعی از محصولات صوتی فعال است و آن را به یک رفرنس معتبر جهانی در این زمینه تبدیل کرده است. از اهمّ تولیدات این شرکت می توان به هدفون های بسیار با کیفیت و دقیق با مصارف عمومی و تخصصی، تقویت کننده های هدفون در کلاس Hi-Fi، سیستمهای صوتی کنفراس و میکروفون های با کیفیت استودیویی و اجرای زنده اشاره کرد. البته اکثر تولید کنندگان حرفه ای موسیقی و مهندسین استودیو این کمپانی را به جهت هدفون های شهیر سری DT می شناسند. DT 770، DT990 و DT880 PRO از جمله معروفترین این هدفون ها هستند که در اکثر استودیو های حرفه ای و یا خانگی می توان یک نمونه از آن ها را پیدا کرد!

جالب است که بدانید هنوز هم هدفون های این شرکت به صورت دست ساز و توسط متخصصین خبره و با تجربه و با دقت و وسواس بسیار زیاد تولید می شوند.

به جرات می توان گفت که امروزه نام Beyerdynamic مترادف است با رنج گسترده ای از محصولات صوتی حرفه ای با کیفیت، که کمتر مهندس صدایی را میتوان یافت که از محصولات این کمپانی استفاده نکرده باشد. هر چند در این بین کمپانی هایی چون Sennheiser، Shure و Audio Technica در رقابتی تنگاتنگ با Beyerdynamic هستند.

در آینده ای نزدیک به معرفی و بررسی تخصصی و دقیق محصولات موفق این شرکت خواهیم پرداخت!

مطالب مرتبط: