بررسی پلاگین VSR – MAGMA

Magma نام محصول جدید کمپانی دوست داشتنی Nomad Factory می باشد. ماگما یک VSR (Virtual Studio Rack) است که امکان استفاده از پلاگین های مختلف را در DAW ها در یک اسلات Insert یا AUX فراهم می آورد. بدین صورت که با قرار دادن این پلاگین روی یک اینسرت می توانید  FX های مورد نظر را در این رک مجازی قرار داده و از آنها بهره ببرید. در این رک مجازی 65 رک FX با کیفیت بالا قرار دارد. که شامل پردازنده های مربوط به,Pre Amps, Distrotions, Reverbs, Delays, Modulation Effects   Dynamics , Equalizers و غیره می باشد. در این پلاگین 4 رک مجزا تعبیه شده است که در هر رک نیز 4 اسلات جهت قرار دادن FX وجود دارد. همچنین میتوان این چهار رک را با 6 حالت مختلف که از قبل برنامه ریزی شده است روتینگ نمود ( از بخش ROUTING). هر FX  دارای چند تنظیم از پیش تعیین شده برای صدا ها و سازهای مختلف موسیقی می باشد که قابل استفاده است. پس از باز نمودن یک FX در یک اسلات(با کلیک بر Fx ،قسمت چپ هر اسلات ( سمت راست آن FX و بالای کلید ByPass با حروف PG و فلش مقابل آن مشخص شده است.

علاوه بر آن میتوان در هر رک از پیش فرض های مربوط به صدای مورد نظر استفاده نمود که به صورت اتوماتیک FX  های لازم برای هر صدا در اسلات ها قرار می گیرند این قسمت از بخش Empty Project با آکن فولدر کناری آن قابل دسترسی است. یک دکمه به شکل پاور نیز در بالا و سمت راست این پلاگین قرار دارد که از آن جهت مقایسه و از مدار خارج نمودن این پلاگین استفاده می شود. در قسمت Utility می توان تنظیمات پیشفرض را در این رک فعال نمود و همچنین  راهنمای این پلاگین و FX های این مجموعه به صورت یک کتاب الکترونیک با فرمت PDF در این بخش قرار داده شده است . قیمت این پلاگین $199 امریکا می باشد که در مقایسه با امکانات و کیفیتی که دارد بسیار منطقی است.

VSR -MAGMA
VSR -MAGMA

 این پلاگین را روی یک پروژه اکوستیکی مورد آزمایش قرار دادیم. علاوه بر اینکه کار با آن در طول میکس و همچنین مسترینگ بسیار لذت بخش و تداعی گر سخت افزارهای آنالوگ می باشد،از الگوریتم پردازشی بسیار دقیقی بهره می برد که از نظر کیفیتی نیز آن را در سطح یکی از بهترین پلاگین های میکس و مسترینگ قرار می دهد.