آموزش نرم افزارهای تولید موسیقی

ظهور نرم افزار های تخصصی در عرصه های مختلف علمی، فنی، هنری و غیره امکانات بسیار وسیع و ساده ای را در اختیار علاقه مندان قرار داده است تا علاقه مندان رشته های مختلف بدون صرف زمان طولانی و انرژی بسیار برای تحصیل علوم و یا کسب مهارت، به علایق خود دست یافته و بتوانند از استعداد های شخصی خود بهره برداری نمایند. هر چند سطح آموزش و تخصص به دست آمده در نرم افزار های گوناگون با فراگیری علوم و مهارت های مرتبط با رشته خاص به صورت آکادمیک از نظر کیفی و کمی به هیچ عنوان قابل مقایسه نیستند، ولی در اغلب موارد نیاز مخاطبان را به میزان قابل توجهی فراهم می نمایند. از سوی دیگر آشنائی و کار با این نرم افزار ها عمدتاً خود مشوقی برای ادامه آموزش از طرق آکادمیک می باشد. ولی با توجه به مضیقه زمانی و اقتصادی که در عصر حاضر گریبانگیر عموم مردم ما شده است، رسیدن به این مهم کاری بس دشوار و گاهاً غیر ممکن است. در این راستا با اقدام به برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزش نرم افزار های آهنگسازی و صدابرداری امید می رود طیف گسترده تری از علاقه مندان به این هرن را تحت پوشش آموزش خود قرارداده و زمینه ساز جذب افراد علاقه مند به این علوم باشد.

دوره مقدماتی آموزش نرم افزار های موسیقی:

این دوره مناسب افرادی است که به تازگی می خواهند شروع کنند.

  • نوع دوره: فشرده – ۱۰۰% تضمینی
  • نحوه برگزاری کلاس: خصوصی (به جهت کرونا فقط آنلاین)
  • طول دوره : حداقل 10 الی ۱۲ هفته
  • تعداد جلسات در هفته: ۱ یا ۲ جلسه
  • مدت هر جلسه: ۹۰ دقیقه
  • شهریه دوره: 250 یورو (یا معادل ریالی)
  • پرداخت شهریه: نقدی

Ableton

یکی از محبوب ترین و قدرتمندترین نرم افزارهای تولید موسیقی الکترونیک در سراسر دنیا به شمار میرود. امروزه شاهد استفاده بسیاری از چهره های به نام این سبک موسیقی از این نرم افزار قدرتمند در تولید و همچنین میکس زنده موسیقی در دنیا هستیم . از جمله قابلیتهای این نرم افزار می توان به موارد زیر اشـاره نمود:

ضبط اصوات با دقت  bit 24، kHz 192 – پشتیبانی کامل از میدی – Undo نامحدود – تسریع در ضبط و اجرا سمپل ها – شیارهای صوتی و MIDI  به صورت نامحدود – پشتیبانی کامل از فرمت های WAV, AIFF وجود سخت افزار و کنترلر های متنوع و …

Logic Pro

محصول کمپانی جرمن سافتور ایمجیک ،یکی از بهترین نرم افزار های تولید موسیقی در دنیا می باشد. این نرم افزار قدرتمند تنها بر روی سیستم عامل مک قابل نصب و اجرا می باشد. امکان پشتیبانی از MIDI و Audio را با کیفیت بسیار بالا دارد.

Cubase 

Cubase   امروزه از مطرح ترین نرم افزارهای صدابرداری و آهنگ سازی در سراسر دنیا به شمار می روند، که مورد استفاده عده زیادی ازصدابرداران و آهنگ سازان بزرگ می باشند.علی رغم پیشرفت سریع نرم افزار های رایانه ای و تولید نرم افزار های بسیار ساده آهنگ سازی برای کاربران نا آشنا به علوم صدابرداری، این نرم افزار ها به لحاظ دارا بودن محیط حرفه ای استودیوی مجازی از  جایگاه ویژه ای برخوردارند. هنر جو با فراگیری این نرم افزار ها می تواند از استودیوی کاملاً حرفه ای  صدا که شامل : ضبط مولتی تراک با کیفیت بسیار عالی، کنسول و انواع پردازشگرهای حرفه ای سیگنال پیرامون کار صدابرداری و همچنین محیط نت نویسی و نمونه سازی با استفاده از صداهای طبیعی انواع سازها یی که مورد استفاده آهنگ سازان طراز اول جهان می باشد، جهت ساخت موسیقی برخوردار شود. ضمناً از آنجائی که این نرم افزار ها  جزء اولین و کاملترین نرم افزار های صدابرداری و همچنین آهنگ سازی می باشند، به عنوان نرم افزار های مادر مطرح بوده و هنر جو پس از فراگیری آن ها  قادر به استفاده از سایر نرم افزار های صدا برداری نیز خواهد بود.

Reason

محصول کمپانی Propellerhead،یکی از بهترین نرم افزار های تولید موسیقی الکترونیک در دنیا می باشد. این سافتور قدرتمند کاملا از نمونه های سخت افزاری آنالوگ شبیه سازی شده و از قابلیتهای .ویژه ای برخوردار است  بر روی سیستم عامل مک و ویندوز قابل نصب و اجرا می باشد. امکان پشتیبانی از MIDI و در نسخه آخر Audio را با کیفیت بسیار بالا دارد.