PreSonus

PreSonus نام یک کمپانی امریکایی تولید کننده نرم افزارها و تجهیزات تخصصی صدا می باشد که توسط  Jeremiah Brown  در سال 1995 میلادی تاسیس شد. Jim Odom نیز از بنیان گزاران اصلی این شرکت می باشد؛ موزیسینی با تجربه و خوش ذوق که دو گواهی رکورد طلایی و یک گواهی رکورد پلاتینیوم RIAA به همراه دو جایزه حلقه طلایی AMPEX  در کارنامه هنری خود دارد. خط مشی تاسیس این شرکت برپایه تولید محصولات با کیفیت قابل قبول حوزه صدا و استودیو و در عین حال با قیمتی رقابتی نسبت به محصولات موجود در بازار بود.  نخستین محصول رسمی این  کمپانی کامپرسور مالتی چنل DCP8 بود که از قابلیت کنترل توسط MIDI بهره می برد. ابزاری جهت نهایی سازی (مسترینگ) صدا با کیفیتی قابل قبول و قیمتی رقابتی!

در سال 2006 شرکت KristalLabs Software Ltd که توسط Wolfgang Kundrus و Matthias Juwan بنیان گذاری شده بود درتوافقی همکاری خود را با کمپانی امریکایی PreSonus جهت کار بر روی نرم افزار Studio One آغاز نمود. آقای Wolfgang Kundrus یکی از اولین توسعه دهندگان CUBASE و نویسنده اصلی نرم افزار قدرتمند Nuendo برای کمپانی اشتینبرگ آلمان بود. همکار وی Matthias Juwan نیز برنامه نویس اصلی نسخه سوم از پلاگین تکنولوژی استودیو مجازی یا VST3 بود. KristalLabs بعد ها به بخش جدا نشدنی از PreSonus بدل شد. اما آقای Wolfgang Kundrus در سال 2014 کمپانی Presonus  را ترک کرد و هم اکنون رئیس بخش توسعه نرم افزاری شرکت مشهور EastWest می باشد که آهنگسازان حرفه ای ای با تجربه و قدیمی تر به خصوص در سبک های ارکسترال این کمپانی را به خوبی می شناسند. همچنین بعد از آن از Maik Oppermann و Eike Jonas به شرکت Presonus پیوستند که هر دو پیش تر در کمپانی Steinberg کار می کردند.

این شرکت با تجربه ی دو دهه ای خود امروزه به عنوان یکی از تولید کنندگان شناخته شده میکسرهای دیجیتال با کیفیت و البته با قیمت رقابتی در سطح جهان است. امروزه شاهد رشد سریع و قابل توجه Presonus جوان در بین کمپانی های مشهور و با قدمتهای کهن صنعت صدا هستیم که این  موفقیت خود را مدیون مؤسسین خوش فکر، مهندسین با استعداد و توانمند و پرسنل خبره و باتجربه خود است. از تولیدات تراز اول این کمپانی می توان به پری امپلی فایر و پروسسور های-ولتاژ وکیوم تیوب با کیفیت سری ADL اشاره کرد که در مدل ADL600 با قیمت 2200 دلار به فروش می رسد. دیگر محصولات این کمپانی شامل میکسرهای دیجیتاال سری StudioLive، Control Surfaces، نرم افزارهای Notation، Studio One، واسط ها و سیستمهای ضبط صدا، اسپیکر مانیتورینگ، loudspeakers اجرای زنده، میکروفونهای استودیویی و هدفون می باشند که امروزه جایگاه شناخته شده ای در بازار صنعت صدا دارند.

در آینده ای نزدیک به معرفی و بررسی تخصصی محصولات این شرکت خواهیم پرداخت.